
Képernyőkép készítés Macen kezdőknek, haladóknak
Egy kép néha többet mond, mint száz szó.Macen képernyőképet készíteni több módon lehet (kezdőknek). Lehet a kijelző egy részét is "lefotózni" (haladóknak). És lehet úgy lementeni egyetlen ablak képét, hogy annak nincs árnyéka.
Billentyűparancsokkal
A legegyszerűbb a képernyőkép-készítés billentyűparancsokkal. A Rendszerbeállítások > Billentyűzet > Billentyű parancsok > Képernyőfotók alatt találjuk azt, ami most minket érdekel. Öt lehetőség közül választhatunk! A számok előtt álló jelek a módosító billentyűket jelzik, ezek együttes lenyomása után kell a számot lenyomni a parancs kiadásához. A jelek azonosak a billentyűzetre írtakkal.

A harmadik (második bejelölt parancs) hatására a kurzor átalakul, egy téglalap alakú területet jelölhetünk ki, a kijelölést követően elkészül a kép. A Haladó csoport azt is tudja, hogy ha egy ablak tartalmát szeretné lefotózni, akkor a szóköz billentyűt kell leütni, amikor a kurzor átalakult. A kurzor fényképezőgéppé válik, és ahogy kattintás nélkül mozgatjuk az ablakok felett, mindig mutatja, épp melyik ablak lefotózására képes. Az sem gond, ha az ablak részben rejtve van, másik ablak kitakarja, a képen a teljes ablak tartalma lesz látható. A kép készítéséhez kattintsunk a trackpaden.
A Táltos csoport extra tudása annyi, hogy az ablak fotózásakor – trackpadre való kattintáskor – az Option lenyomásával nem lesz a fotózott ablaknak árnyéka a képen.
QuickTime Player
A Macen mindent többféleképpen lehet, ez a képernyőkép-készítésre is igaz. Készíthetjük a QuickTime Player segítségével. Ha sohasem használtad ezt az alkalmazást, akkor itt az ideje, hogy megismerd! Tudásának csak egy része a képernyőkép készítése, de minket most csak ez érdekel.